MS24266R22T32S8
Description
CONN PLUG FMALE 32POS GOLD CRIMP
DataSheet
MS24266R22T32S8 PDF
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:32 (Power)
Shell Size - Insert:22-32
Shell Size, MIL:H
Termination:Crimp
Fastening Type:Threaded
Orientation:8
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.152" (29.26mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C