
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIL-DTL-5015, CA-B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Male Pins |
| Number of Positions: | 22 |
| Shell Size - Insert: | 28-11 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Mounting Feature: | Flange |
| Termination: | Solder Cup |
| Fastening Type: | Reverse Bayonet Lock |
| Orientation: | N (Normal) |
| Shell Material: | Aluminum Alloy |
| Shell Finish: | Olive Drab Cadmium |
| Contact Finish - Mating: | Silver |
| Color: | Olive Drab |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Shrink Boot Adapter |
| Shielding: | - |
| Current Rating (Amps): | 22A, 41A |
| Voltage Rating: | 50V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of CA3100E28-11PB06 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
JAM NUT RECEPTACLE
SQUARE FLANGE RECETACLE
CONN RCPT MALE 16POS GOLD CRIMP
CAP ALUM 18UF 150V AXIAL
CONN PLUG FMALE MINI XLR 5P SLDR
CONN RCPT MALE 22P SILV SLDR CUP
RF SHIELD 2.5" X 4.5" T/H