
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2P |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Male Pins |
| Number of Positions: | 11 (10 + 1 Coax) |
| Shell Size - Insert: | 810 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Solder Cup |
| Fastening Type: | Push-Pull, Detent Lock |
| Orientation: | B |
| Shell Material: | Polysulfone (PSU) |
| Shell Finish: | - |
| Contact Finish - Mating: | Gold |
| Color: | Blue, Gray |
| Ingress Protection: | IP50 - Dust Protected |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | Backshell |
| Shielding: | Unshielded |
| Current Rating (Amps): | 5A |
| Voltage Rating: | - |
| Cable Opening: | 0.126" ~ 0.205" (3.20mm ~ 5.20mm) |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 150°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CAB.810.GLA.C521A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG MALE 37POS GOLD CRIMP
RECP ASSY
PLUG,3 POS,F SERIES,SOLDER CUP
DIODE ZENER 7.5V 1.25W DO214AC
IC REG BOOST ADJ 300MA 8SON
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 7.25MM
CONN PLUG MALE 11P GOLD SLDR CUP