BACC63CC22-32P7
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
DataSheet
BACC63CC22-32P7 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:32 (Power)
Shell Size - Insert:22-32
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Termination:Crimp
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:7
Material Flammability Rating:-
Features:-
Voltage Rating:-
Cable Opening:1.106" (28.09mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C