CN0966A14A15P9Y140
Description
CONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
DataSheet
CN0966A14A15P9Y140 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:15 (Power)
Shell Size - Insert:14-15
Fastening Type:Threaded
Orientation:9
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Anodized
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut, Self Locking
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.613" (15.57mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C