FGG.1B.307.CLAD76
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.1B.307.CLAD76 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:7
Shell Size - Insert:307
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C