CA3106E22-14PBA34F80
Manufacturer
VEAM
VIGOR # :
Description
CONN PLUG MALE 19P SILVER CRIMP
Catalog
Circular Connectors
DataSheet
CA3106E22-14PBA34F80 PDF
Type Description
Series:MIL-DTL-5015, CA-B
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:19
Shell Size - Insert:22-14
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Termination:Crimp
Fastening Type:Reverse Bayonet Lock
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Silver
Color:Silver
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating:-
Features:Strain Relief
Shielding:-
Current Rating (Amps):22A
Voltage Rating:50V
Cable Opening:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
D38999/20MB99JB
D38999/20MB99JB
CONN RCPT FMALE 7POS GOLD CRIMP