
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIL-DTL-5015, CA-B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions: | 3 |
| Shell Size - Insert: | 10SL-3 |
| Shell Size, MIL: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Mounting Feature: | Flange |
| Termination: | Crimp |
| Fastening Type: | Reverse Bayonet Lock |
| Orientation: | N (Normal) |
| Shell Material: | Aluminum Alloy |
| Shell Finish: | Nickel |
| Contact Finish - Mating: | Silver |
| Color: | Silver |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Material Flammability Rating: | - |
| Features: | - |
| Shielding: | - |
| Current Rating (Amps): | 22A |
| Voltage Rating: | 50V |
| Cable Opening: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of CA3102E10SL-3SBF80A34 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG MALE 66POS GOLD CRIMP
CONN PLUG FMALE 43POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 151P GOLD CRIMP
CRYSTAL 24.5760MHZ 12PF SMD
FIXED IND 68NH 600MA 340 MOHM
CONN RCPT FMALE 3P SILVER CRIMP
OC-PMC-AT-PA-S-F-S