FGG.0K.307.CLAC45
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.0K.307.CLAC45 PDF
Type Description
Series:0K
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:7
Shell Size - Insert:307
Color:Silver
Ingress Protection:IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C