8D521F11PN
Description
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
DataSheet
8D521F11PN PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:11
Shell Size - Insert:21-11
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Silver
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):23A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C