59138M15-23PN [V003]
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
VIGOR # :
Description
SUPERSEDED BY 59138M15-23PN
Catalog
Circular Connectors
DataSheet
59138M15-23PN [V003] PDF
Type Description
Series:*
Package:Bag
Part Status:Active
Connector Type:-
Number of Positions:-
Shell Size - Insert:-
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:-
Mounting Feature:-
Termination:-
Fastening Type:-
Orientation:-
Shell Material:-
Shell Finish:-
Contact Finish - Mating:-
Color:-
Ingress Protection:-
Material Flammability Rating:-
Features:-
Shielding:-
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BACC63BV14H15SN
BACC63BV14H15SN
CONN RCPT FMALE 15POS GOLD CRIMP
W3282-11SG-524
W3282-11SG-524
CONN PLUG FMALE 11P SOLDER CUP
MS27474T22B35P
MS27474T22B35P
CONN RCPT MALE 100POS GOLD CRIMP
SIT1602BC-73-XXN-10.000000E
SIT1602BC-73-XXN-10.000000E
MEMS OSC XO 10.0000MHZ H/LV-CMOS
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM
59138M15-23PN [V003]
59138M15-23PN [V003]
SUPERSEDED BY 59138M15-23PN
VI-26B-CU-B1
VI-26B-CU-B1
DC DC CONVERTER 95V 200W