
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Adapter Type: | - |
| Conversion Type: | Between Series |
| Adapter Series: | SMA to 7mm |
| Center Gender: | Female to Non-Gendered |
| Convert From (Adapter End): | 7mm, Non-Gendered |
| Convert To (Adapter End): | SMA Jack, Female Socket |
| Impedance: | 50Ohm |
| Style: | Straight |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Fastening Type: | Threaded, Threaded |
| Frequency - Max: | 18 GHz |
| Ingress Protection: | - |
| Center Contact Plating: | Gold |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of ADT-2541-7M-SMF-02 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN ADAPT PLUG TO JACK N 50 OHM
ADAPT QMA JACK - SMA PLUG
CONN ADAPT SMA JACK TO TNC JACK
XTAL OSC XO 63.7000MHZ CMOS SMD
CONN ADAPT 7MM TO SMA JACK 50OHM
ROTARY ENCODER INCREMENT 24PPR
DC DC CONVERTER 5V 40W