
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Adapter Type: | - |
| Conversion Type: | Between Series |
| Adapter Series: | SSMA to 7mm |
| Center Gender: | Male to Non-Gendered |
| Convert From (Adapter End): | 7mm Precision, Non-Gendered |
| Convert To (Adapter End): | SSMA Plug, Male Pin |
| Impedance: | 50Ohm |
| Style: | Straight |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Fastening Type: | Threaded, Threaded |
| Frequency - Max: | 18 GHz |
| Ingress Protection: | - |
| Center Contact Plating: | Gold |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ADT-2703-7M-SSM-02 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EIC ADAPTER
CONN ADAPT 3.5MM PLUG TO 7MM
RF COAX CONVERTER ADAPTER
DC DC CONVERTER 36V 250W
CONN RF COAX PNL JACK
ROUND SPACER NYLON 0.89MM
CONN ADAPT 7MM TO SSMA PLUG