
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Style: | 1.85mm |
| Connector Type: | Plug, Male Pin |
| Contact Termination: | Solder |
| Shield Termination: | Solder |
| Impedance: | 50Ohm |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Cable Group: | RG-405 (.085" Semi Rigid) |
| Fastening Type: | Threaded |
| Frequency - Max: | 70 GHz |
| Number of Ports: | 1 |
| Features: | - |
| Housing Color: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PBM12D-A28S01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
1.85(F)STR,VL,MIXED-TECH,SOLDER
CONN TNC PLUG R/A 50 OHM CRIMP
CONN MCX JACK STR 50 OHM SOLDER
FIXED IND 1MH 50MA 25 OHM SMD
CONN HEADER SMD 64POS 2MM
1.85MM STR MALE FOR 0.085"
FIXED IND 6.8UH 270MA 660 MOHM