2020A504-047
Manufacturer
Winchester Electronics
VIGOR # :
Description
CONN SMP JACK STR SOLDER
Catalog
Coaxial Connectors (RF)
DataSheet
2020A504-047 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Style:SMP
Connector Type:Jack, Female Socket
Contact Termination:Solder
Shield Termination:Solder
Impedance:-
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Cable Group:0.047" Semi Rigid
Fastening Type:Snap-On
Frequency - Max:40 GHz
Number of Ports:1
Features:-
Housing Color:Gold
Ingress Protection:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB
FA1-NDSJ-C01-6
FA1-NDSJ-C01-6
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP
364M2795
364M2795
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB
FUSE BOARD MNT 10A 250VAC 125VDC
SiT3373AI-2B2-25NH345.600000X
SiT3373AI-2B2-25NH345.600000X
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS