RSA-3555-1-047
Manufacturer
RF Industries
VIGOR # :
Description
SMA FEMALE; 50 OHMS
Catalog
Coaxial Connectors (RF)
DataSheet
RSA-3555-1-047 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Connector Style:SMA
Connector Type:Jack, Female Socket
Contact Termination:Solder
Shield Termination:Solder
Impedance:50Ohm
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Cable Group:M17/151 (0.047" Semi Rigid)
Fastening Type:Threaded
Frequency - Max:18 GHz