RQA-5000-C1
Manufacturer
RF Industries
VIGOR # :
Description
QMA MALE CRIMP; 50 OHMS
Catalog
Coaxial Connectors (RF)
DataSheet
RQA-5000-C1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Connector Style:QMA
Connector Type:Plug, Male Pin
Contact Termination:Solder
Shield Termination:Crimp
Impedance:50Ohm
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Cable Group:RG-55, 142, 223
Fastening Type:Snap-On
Frequency - Max:6 GHz
Number of Ports:1
Features:-
Housing Color:Silver
Ingress Protection:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UCJ20-5
UCJ20-5
CONN BNC JACK STR 75OHM SOLDER
BNC VERTICAL PCB
7705-6
CONN TRIAX PLUG STR 75OHM CRIMP
SI5334M-B03018-GMR
SI5334M-B03018-GMR
4-OUTPUT, ANY FREQUENCY(<200MHZ)
RQA-5000-C1
RQA-5000-C1
QMA MALE CRIMP; 50 OHMS
FXTRP5N5NBNF104
FXTRP5N5NBNF104
OM3 12F INTERCONN OFNP MPO F TY