SM14M1TK6
Description
CONN PIN 14AWG TIN CRIMP
DataSheet
SM14M1TK6 PDF
Type Description
Series:Trim Trio® SM/SC-M
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Contact Termination:Crimp
Wire Gauge:14 AWG
Contact Material:Copper Alloy
Contact Finish:Tin
Contact Finish Thickness:19.7µin (0.50µm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN SOCKET 12-16AWG TIN CRIMP
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP
CONN SOCKET 20-24AWG TIN CRIMP
2220J1000564MDT
2220J1000564MDT
CAP CER 0.56UF 100V X7R 2220
SM14M1TK6
SM14M1TK6
CONN PIN 14AWG TIN CRIMP
C6P0206N-RA
C6P0206N-RA
SWITCH ROTARY 2-6POS 1A 125V