T3P20FW1LX
Description
CONN SOCKET 20AWG GOLD WIRE WRAP
DataSheet
T3P20FW1LX PDF
Type:Machined
Pin or Socket:Socket
Contact Termination:Wire Wrap
Wire Gauge:20 AWG
Contact Material:Brass
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:118.1µin (3.00µm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SM20M-1TK6
SM20M-1TK6
CONN PIN 20-22AWG TIN CRIMP
CONN PIN 18-24AWG TIN CRIMP
CONN SOCKET 12-16AWG GOLD CRIMP
1206Y1K04P30HQT
1206Y1K04P30HQT
CAP CER 4.3PF 1KV C0G/NP0 1206
T3P20FW1LX
T3P20FW1LX
AE168T19B35B
AE168T19B35B
CONN RCPT FMALE 66POS CRIMP