T3P20FE1LX
Manufacturer
VEAM
VIGOR # :
Description
CONN SCKT EARTH 20AWG GOLD CRIMP
Catalog
Contacts - Multi Purpose
DataSheet
T3P20FE1LX PDF
Type Description
Series:Trident T3P
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Machined
Pin or Socket:Socket, Earth
Contact Termination:Crimp
Wire Gauge:20 AWG
Contact Material:Brass
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:118.1µin (3.00µm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SF3211-6004
SF3211-6004
CONN PIN COAX RG-405 GOLD SOLDER
SM24M1TK6
SM24M1TK6
CONN PIN 24-26AWG TIN CRIMP
CONN SOCKET 14-18AWG TIN CRIMP
C1812C183F8JACAUTO
C1812C183F8JACAUTO
CAP CER 0.018UF 10V U2J 1812