621-M25-660-BT4
Manufacturer
EDAC Inc.
VIGOR # :
Description
621M SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PL
Catalog
D-Sub Connectors
DataSheet
621-M25-660-BT4 PDF
Type Description
Series:621-M
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Style:-
Connector Type:-
Number of Positions:-
Number of Rows:-
Mounting Type:-
Shell Size, Connector Layout:-
Contact Type:-
Flange Feature:-
Termination:-
Shell Material, Finish:-
Contact Finish:-
Contact Finish Thickness:-
Ingress Protection:-
Material Flammability Rating:-
Current Rating (Amps):-
Backset Spacing:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
L17HTHCP4R4C
L17HTHCP4R4C
CONN D-SUB HD PLUG 62P R/A SLDR
FCC17A15PB6EB
FCC17A15PB6EB
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
FCE17B25SA65B
FCE17B25SA65B
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM