FCC17B25SA640
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
DataSheet
FCC17B25SA640 PDF
Number of Positions:25
Number of Rows:2
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:3 (DB, B)
Contact Type:Signal
Flange Feature:Housing/Shell (M3)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Current Rating (Amps):5A
Backset Spacing:0.318" (8.08mm)