DA15-HD-PB-SS
Manufacturer
Adam Tech
VIGOR # :
Description
D-SUB HOOD 15 WAY BLACK SHORT SC
Catalog
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
DataSheet
DA15-HD-PB-SS PDF
Type Description
Series:DHD
Package:Bag
Part Status:Active
Accessory Type:Two Piece Backshell
Number of Positions:15
Cable Type:Round
Cable Exit:180°
Shielding:Unshielded
Material:Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Plating:-
Hardware:Assembly Hardware, Cable Clamp
Features:Mating Screws 4-40
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN BACKSHELL 15POS 180DEG SHLD
ACOV-SUB-50MB41
ACOV-SUB-50MB41
CONN BACKSHELL 50POS 180DEG SHLD
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG SHLD