
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Hood |
| Style: | Top Entry |
| Size: | H3A |
| Lock Location: | Locking Clip (1) on Hood |
| Thread Size: | PG11 |
| Size / Dimension: | 1.819" L x 1.346" W x 2.197" H (46.20mm x 34.20mm x 55.80mm) |
| Housing Color: | Gray |
| Features: | - |
| Ingress Protection: | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Housing Material: | Zinc, Die Cast |
| Housing Finish: | Powder Coated |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 60 |
Current price of T1509033120-000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
16B HV HOOD 2LEV HC T/E M32 FIT
3A STD MET. BULK.HOUS. 1LEVSS S/
10B STD SURF.HOUS. AUT.COV 1LEV
H3A-MAG-M20
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT 1-5V
SENSOR 500PSI 1/8-27 NPT 1-5V
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 1-5V