
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HEAVYCON® BB 32 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Insert without Contacts |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 32+Ground |
| Size: | B16 |
| Termination Style: | Crimp |
| Voltage Rating: | 500V |
| Current Rating (Amps): | 16A |
| Contact Type: | CK 2.5-ED |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of 1584745 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PLUG 18POS HEAVYCON
INSERT FEMALE 3POS SCREW
INSERT FEMALE 16POS+1GND CRIMP
CAP CER 390PF 4KV X7R 1812
CAP CER 1200PF 200V C0G/NP0 1210
CAP CER 7.7PF 50V NP0 0402
INSERT FEMALE 32POS CRIMP