
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HVEC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Insert without Contacts |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 10+2+Ground |
| Size: | - |
| Termination Style: | Crimp |
| Voltage Rating: | 830V |
| Current Rating (Amps): | 16A |
| Contact Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 45 |
Current price of T2300104201-000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
24B SEHV F INS SCRW 16+2/16A 830
6B SE F INS SCRWAG 6P 16A 500V O
HMN-HD3-10-M
XTAL OSC XO 53.1250MHZ CMOS SMD
LED XP-L2 WARM WHITE SMD
CONN RCPT HSG MALE 6POS PNL MNT
HVEC-010-F