
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HEAVYCON® M |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Module without Contacts |
| Gender: | Male |
| Number of Positions: | 20 |
| Size: | - |
| Termination Style: | Crimp |
| Voltage Rating: | 500V |
| Current Rating (Amps): | 17.5A |
| Contact Type: | CK 2.5-ED |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1414372 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MODULE W/O CONTACTS MALE 6POS
INSERT FMALE 46P+1GND TERM BLOCK
INSERT FMALE 16P+1GND TERM BLOCK
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/16W 0603
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 125V
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.562"
MODULE MALE 20POS CRIMP