
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HEAVYCON® B16 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Insert |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 16+Ground |
| Size: | B16 |
| Termination Style: | Terminal Block, Straight - Screw |
| Voltage Rating: | 600V |
| Current Rating (Amps): | 13A |
| Contact Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1648090 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 118 OHM 1% 1/10W 0402
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 1206
INSERT FMALE 16P+1GND TERM BLOCK
CONN PLUG MALE 128POS GOLD CRIMP