
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mini-Com® |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Style: | Single Gang |
| Type: | Faceplate |
| Number of Ports: | 2 |
| Port Direction: | Angled/Sloped |
| Color: | White |
| Features: | Label Cover/Holder with Labels, Mounting Hardware |
| For Use With/Related Products: | Mini-Com® Series (Flat, Sloped, Sloped Recessed or Blank) |
| Length: | 1.970" (50.04mm) |
| Width: | 1.970" (50.04mm) |
| Depth: | 1.070" (27.18mm) |
| Material: | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CHES2SAWY is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FP KT,LBL,DBLGNG,12P,E.IVY,KL
FACEPLATE DBL GANG 12PORT GRAY
FACEPLATE
RES 147K OHM 0.5% 1/8W 0805
IC FIFO SYNC 4KX18 15NS 64QFP
SWITCH TOGGLE SPDT
FACEPLATE SLOPE MINI 2-POS 50X50