
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mini-Com® |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Style: | Surface Mount |
| Type: | Mounting Box |
| Number of Ports: | 3 |
| Port Direction: | Straight |
| Color: | Gray |
| Features: | Adhesive, Label Cover/Holder with Labels |
| For Use With/Related Products: | Mini-Com® Series (Flat, Sloped, Sloped Recessed or Blank) |
| Length: | 3.307" (84.00mm) |
| Width: | 3.622" (92.00mm) |
| Depth: | 0.945" (24.00mm) |
| Material: | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CBXS3IG-AY is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INSERT, 2 PORT, SLOPED SHUTTERED
FACEPLATE DBL GANG 12PORT BLACK
FACEPLATE SNGL GANG SLOPE 2PORT
RES 392K OHM 1/10W 1% AXIAL
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
CONN SKT DIMM 184POS PCB
MOD BOX SMD 3PORT GRAY