MM80-204B1-1R
Manufacturer
JAE Electronics
VIGOR # :
Description
CONN SKT SODIMM 204POS R/A SMD
Catalog
Memory Connectors - Inline Module Sockets
DataSheet
MM80-204B1-1R PDF
Type Description
Series:MM80
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Style:SODIMM
Number of Positions:204
Memory Type:DDR3 SDRAM
Standards:MO-268C
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle, Screw Mount
Features:Latches
Mounting Feature:Reverse
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:3.94µin (0.10µm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN SKT DIMM 240POS PCB
CONN SKT DIMM 288POS PCB