10005639-11107LF
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN SKT DIMM 240POS PCB
Catalog
Memory Connectors - Inline Module Sockets
DataSheet
10005639-11107LF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Style:DIMM
Number of Positions:240
Memory Type:DDR2 SDRAM
Standards:MO-237
Mounting Type:Through Hole
Features:Board Lock, Latches
Mounting Feature:Normal, Standard - Top
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:15.0µin (0.38µm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN SKT DIMM 240POS PCB REV
CONN SKT SIMM 72POS R/A PCB
DDR4 DIMM 288 PIN TH TYPE
SR151A150JARTR1
SR151A150JARTR1
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
AX5DCF4-720.0000C
AX5DCF4-720.0000C
OSC XO 720MHZ 1.8V LVDS
3C.SA.B.ITE
3C.SA.B.ITE
ECONOMY TWEEZERS - ANTI-ACID/ANT
10005639-11107LF
10005639-11107LF
CONN SKT DIMM 240POS PCB