GDLX-S-66-50
Manufacturer
Kycon
VIGOR # :
Description
MODJK LOW/PRF RT< 6P6C P/S SHLD
Catalog
Modular Connectors - Jacks
DataSheet
GDLX-S-66-50 PDF
Type Description
Series:GDLX
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Type:Jack
Number of Positions/Contacts:6p6c (RJ11, RJ12, RJ14, RJ25)
Number of Ports:1
Number of Rows:1
Mounting Type:Through Hole
Orientation:90° Angle (Right)
Termination:Solder
Shielding:Shielded
Ratings:-
Features:Board Lock
LED Color:Does Not Contain LED
Ingress Protection:-
Tab Direction:Down
Contact Material:Phosphor Bronze
Contact Finish:Gold
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED
EHRJ45P5EIDC
EHRJ45P5EIDC
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD
1812Y1K00270KCR
1812Y1K00270KCR
CAP CER 27PF 1KV C0G/NP0 1812
GDLX-S-66-50
GDLX-S-66-50
M3933/30-32S
M3933/30-32S
RF ATTENUATOR 19DB 50OHM SMA
HDS-P835025
HDS-P835025
SPEAKER 8OHM 55W TOP PORT 86.1DB