GDX-A-64-50
Manufacturer
Kycon
VIGOR # :
Description
MODJACK RT< 6P4C BLACK 50U ROHS
Catalog
Modular Connectors - Jacks
DataSheet
GDX-A-64-50 PDF
Type Description
Series:GDX
Package:Tube
Part Status:Active
Connector Type:Jack
Number of Positions/Contacts:6p4c (RJ11, RJ14)
Number of Ports:1
Number of Rows:1
Mounting Type:Through Hole
Orientation:90° Angle (Right)
Termination:Solder
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Features:Board Lock, Panel Stops
LED Color:Does Not Contain LED
Ingress Protection:-
Tab Direction:Down
Contact Material:Phosphor Bronze
Contact Finish:Gold
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN MOD JACK 8P8C SHLD
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED
VJ0603A1R5BXAPW1BC
VJ0603A1R5BXAPW1BC
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0603
GDX-A-64-50
GDX-A-64-50
GRM0225C1CR51BA03L
GRM0225C1CR51BA03L
CAP CER MLCC
GRM1555C1E3R5CA01D
GRM1555C1E3R5CA01D
CAP CER 3.5PF 25V NP0 0402