J00026A5000
Manufacturer
Telegärtner
VIGOR # :
Description
CAT 6A PLUG T568A
Catalog
Modular Connectors - Plugs
DataSheet
J00026A5000 PDF
Type Description
Series:MFP8
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug
Cable Type:Round Cable, Solid or Stranded Wires
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Features:Locking Hook, Protective Cap, Strain Relief
Shielding:Shielded
Ratings:Cat6a
Ingress Protection:IP20
Termination:IDC
Length:-
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
943-SP-370808M2-A285
943-SP-370808M2-A285
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED
PX0834/A
PX0834/A
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED
FA18X7R1H104KNU00
FA18X7R1H104KNU00
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
J00026A5000
J00026A5000
CAT 6A PLUG T568A
K32/M
K32/M
TERMINALJ-PIN FOR.042DIA 1000PCS
GRM1886R1H1R8CZ01D
GRM1886R1H1R8CZ01D
CAP CER 1.8PF 50V R2H 0603