10GENG3EM-R
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
DataSheet
10GENG3EM-R PDF
Connector Type:Receptacle, Male Blades
Current - IEC:10A
Voltage - UL:-
Filter Type:Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Quick Connect
Switch Features:-
Features:Bleed Resistor
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.45mm x 21.90mm
Panel Thickness:0.032" ~ 0.063" (0.81mm ~ 1.60mm)