FN9274S1B-15-07
DataSheet
FN9274S1B-15-07 PDF
Voltage - IEC:-
Current - UL:15A
Voltage - UL:250VAC
Number of Positions:2
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Wire Leads
Switch Features:-
Features:-
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.40mm x 23.20mm
Panel Thickness:0.039" ~ 0.098" (1.00mm ~ 2.50mm)