FN9222S1R-15-06
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
DataSheet
FN9222S1R-15-06 PDF
Voltage - IEC:-
Current - UL:15A
Voltage - UL:250VAC
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Switch Features:-
Features:Bleed Resistor
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.50mm x 21.90mm
Panel Thickness:0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)