10GENG3E-R(H)
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
DataSheet
10GENG3E-R(H) PDF
Connector Type:Receptacle, Male Blades
Current - IEC:10A
Voltage - UL:-
Filter Type:Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Quick Connect
Switch Features:-
Features:Bleed Resistor, Mounting Clip
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 29.50mm x 21.50mm
Panel Thickness:0.032" ~ 0.063" (0.81mm ~ 1.60mm)