FN9226-1-02
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL SLDR
DataSheet
FN9226-1-02 PDF
Type Description
Series:FN 9226
Package:Tray
Voltage - IEC:-
Current - UL:1A
Voltage - UL:250VAC
Number of Positions:3
Mounting Type:Panel Mount, Flange; Through Hole, Right Angle
Termination:Solder
Switch Features:-
Features:-
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 34.40mm x 22.60mm
Panel Thickness:0.224" (5.70mm)