FN9274MB-15-05
Description
PWR ENT RCPT FILTER
DataSheet
FN9274MB-15-05 PDF
Type Description
Series:FN 9274
Package:Box
Part Status:Active
Connector Style:IEC 320-C18
Connector Type:Receptacle, Male Blades
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:15A
Voltage - UL:250VAC
Filter Type:Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Accomodates a Fuse:No
Number of Positions:2
Mounting Type:Panel Mount, Flange
Termination:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Switch Features:-
Features:Rear Side Mount
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 28.50mm x 21.50mm