44R02-5121-250
Description
PWR ENT MOD RCP IEC 320-C13 PNL
DataSheet
44R02-5121-250 PDF
Connector Style:IEC 320-C13
Connector Type:Receptacle, Male Blades - Module
Current - IEC:-
Voltage - IEC:-
Current - UL:10/15A
Voltage - UL:250VAC
Filter Type:-
Accomodates a Fuse:-
Number of Positions:3 per connection (5)
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Solder
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 123.20mm x 35.00mm