
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FunctionMax™ FX8C |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 100 |
| Pitch: | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 10mm, 11mm, 12mm, 14mm, 16mm |
| Height Above Board: | 0.352" (8.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of FX8C-100S-SV5(21) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG 30POS SMD GOLD
CONN SELF-MATE 40POS R/A GOLD
CONN HDR 36POS SMD GOLD
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
M30;4X;PNP;NONC;COM2
RF EMI SHIELDING SHEET 41"X36"
HEAT SHRINK TUBING