
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FX6 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 80 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 5mm, 6mm, 7mm |
| Height Above Board: | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of FX6A-80S-0.8SV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN SOCKET 16POS SMD GOLD
CONN HDR 240POS SMD GOLD
CONN HDR 160POS SMD GOLD
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156
346 SERIES (.125" (3.18MM) CONTA
CONN HDR 60POS SMD GOLD