
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DP Array® DPAM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Male |
| Number of Positions: | 96 Signal (48 Pair) |
| Pitch: | 0.085" (2.16mm) |
| Number of Rows: | 8 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 14mm |
| Height Above Board: | 0.421" (10.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DPAM-08-11.0-S-8-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG 84POS SMD GOLD
CONN HD ARRAY RCPT 160P SMD GOLD
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
COOLX POWER SUPPLY
MAGNETIC SWITCH SPEC PURP MODULE
CONN DIFF ARRAY PLG 96P SMD GOLD
SENSOR INDUCT 4MM NPN M8 NC