
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 20 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 8.00µin (0.203µm) |
| Mated Stacking Heights: | 8mm, 10mm, 12mm, 16mm, 20mm |
| Height Above Board: | 0.303" (7.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of G832MB130205324HR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN STACKING 35POS SMD GOLD
BOARD TO BOARD
CONN HDR 80POS SMD GOLD
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ HCSL
CONN HEADER SMD 70POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 24V 1W
BTB 20P P=0.8MM PLUG H=7.7MM 8U