
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P4 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Socket, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 20 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 2mm |
| Height Above Board: | 0.076" (1.92mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of AXK720237G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 50POS SMD GOLD
CONN HDR 80POS SMD GOLD
CONN PLUG 152POS EDGE MNT GOLD
TERM BLOCK 9POS 45DEG 3.81MM PCB
POWER SUPPLY RACK MNT 100W LCD
THERM PAD 5MX6.35MM GRY/WHT
CONN SOCKET 20POS SMD GOLD