
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DF40 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 50 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 2.00µin (0.051µm) |
| Mated Stacking Heights: | 4mm |
| Height Above Board: | 0.154" (3.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of DF40HC(4.0)-50DS-0.4V(51) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 80POS SMD GOLD
CONN PLUG 152POS EDGE MNT GOLD
CONN DIFF ARRAY PLUG 120POS SMD
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
K, 1/16 X 6 SS304, UNG, MMC
SENSOR REED SW SPDT WIRE LEADS
CONN RCPT 50POS SMD GOLD