
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MEG-Array®, MezzSelect™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Array, Male Pins |
| Number of Positions: | 528 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 12 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 50.0µin (1.27µm) |
| Mated Stacking Heights: | 6mm |
| Height Above Board: | 0.132" (3.35mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 10022671-202LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG 40POS SMD GOLD
CONN ARRAY PLUG 200POS SMD
CONN RCPT 120POS SMD GOLD
MEMS OSC XO 24.5760MHZ H/LV-CMOS
TAPE MASKING PURPLE 1/2"X 60YDS
DIE SET + WIRE STOP FOR CRIMPING
CONN ARRAY PLUG 528POS SMD GOLD