
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QSE |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 40 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Friction Lock, Ground Bus (Plane), Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 50.0µin (1.27µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm, 8mm, 11mm, 14mm, 16mm, 19mm, 25mm |
| Height Above Board: | 0.128" (3.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of QSE-020-01-C-D-A-FL-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG 40POS SMD GOLD
CONN STACKING 100POS SMD GOLD
CONN RCPT 200POS SMD GOLD
COOLX POWER SUPPLY
COOLX POWER SUPPLY
SENSOR PHOTODIODE 940NM 2SMD
CONN RCPT 40POS SMD GOLD